Bafra OSB OSOS Projesi


Samsun - Bafra Organize Sanayi Bölgesi için hazırlanan otomatik sayaç okuma sistemi projesinin imza töreni gerçekleşti. Samsun- Bafra Organize Sanayi Bölgesinde yapılandırılacak olan otomatik sayaç okuma sistemi ile;

İşletmelerin OSOS sistemi ile mevcut dönem içerisinde elektrik ve su tüketimlerini eşzamanlı olarak inceleyebilmeleri, işletmelerin kendi üretim süreçleri ile ilgili elektrik ve su tüketimleri üzerinden izleme ve değerlendirme yapabilmeleri imkanını sunacaktır.

İşletmelerin elektrik ve su tüketimlerini ve tüketimleri karşısında ödeyecekleri tutarı eşzamanlı olarak görebilmeleri, üretim planlamaları üzerinde etkili bir rol oynayabilecektir.

Elektrik ve su sayaçlarımın uzaktan izlenebilmesi ve tüketimlerin eşzamanı olarak merkezi bir yapıdan ve sayaç fiziksel olarak ziyaret edilmeden izlenip değerlendirilmesi ve faturalandırılması organize sanayi personelinin iş gücü kaybı ortadan kaldıracaktır.

Elektrik sayaçlarının incelenmesi zaman zaman tehlikeli olabilmektedir. Bölge merkezine bağlı çalışan uzaktan sistem aracılığıyla gerçekleştireceği sayaç okumaları ve faturalandırma servisi iş gücü kaybını önleyeceği gibi personelin sayaç okuma sürecinde alacağı riskleri ve ortaya çıkabilecek iş kazalarını ortadan kaldıracaktır.


Anahtar Kelimeler :