300 Kişi İstihdam Edilecek


Fabio Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parça San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı; Bafra55 ile yaptığı görüşmede; 

"Bafra Karma ve Medikal İhtisas OSB`den 25 Aralık 2015 tarihinde 14.403,16 metrekare arsa tahsis ettik. 11 Mart 2016 tarihinde projelerimizi Bölge Müdürlüğüne sunarak, yapı ruhsatlarımızı aldık. Hızla inşaatına başladığımız fabrika binamız yaklaşık 7.500 metrekare kapalı alan olacak şekilde tamamlandı. Önceden planlanan çalışma takvimimize göre hareket etmekteyiz. Bölge halkından istihdamı düşündük. Şuanda yaklaşık 80 kişi ile üretim yapmaktayız. Bafra Endüstri Meslek Lisesi ile istihdam odaklı çalışmamız, görüşmemiz sonucu ile ilgili okul mezunları ağırlıklı çalışma arkadaşları aldık.

Yaklaşık 23 milyon TL yatırım yapmayı düşündüğümüz OSB`de şuan için hava süspansiyon sistemlerinin araç körüklerine ait metal kısmın imalatını yapmaktayız. 2017 sonuna kadar 20 kişi daha istihdam ederek, istihdam sayımız 100 kişiye ulaşacak. Fabrikamızın hemen yanına ilave tesis yaparak yine araç körüklerimizin plastik ve boya ünitesini yapmayı ve 2018 yılının ilk çeyreğinde temel atmayı düşünüyoruz. Hedeflerimiz ise yine çalışanların bölge halkından olacak şekilde 200 kişiyi istihdam ettirmek. Bu dönem içerisinde endüstri meslek çıkışlı gençlerimize, demir kalıp ustalarına, metod mühendislerine ihtiyacımız olacak. Toplam da 300 kişi çalışanımızla bölge halkına ekmek kapısı, aynı zamanda Ülkemize katma değer kazandıracağız.

Bürokratik engelleri aşıp hızla yol almamızı sağlayan OSB Müdürlüğüne, OSB Yönetimine ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

 

Haber Kaynağı: http://www.bafra55.net/mustafa-bacakci-300-kisi-istihdam-edilecek-28565h.htm


Anahtar Kelimeler :